Best place to buy best rolex replica. this best replica watch site 2021. published here fake rolex. Who makes the best rolex copies cheap. Online Store replicas relojes. Ladies repliki zegark贸w szwajcarskich. advice luxuryrichardmille. check it out richard mille replica watch. view website rolex replications for sale. you can try here https://www.watchesd.com/. click here to investigate loanswatches.com. continue reading this rolex copies cheap. top article replica watches. anonymous www.computerbreitling.com. Discover More Here https://www.showbellross.com/. click over here fake tag heuer. High Quality hublot replica. Up To 60% Off https://www.dogswatches.com/. explanation www.freetagheuer.com.

Slovom aj písmom | Diskusný klub

SLOVOM AJ PÍSMOM 17.10.2017
Šimon Žáčik
2372


cover_15082635711

Diskusný klub sme od počiatku zamýšľali vytvoriť ako platformu pre vytváranie, sprostredkovanie a šírenie myšlienok. Ale tiež priestor pre vytváranie a formuláciu názorov. Našich hostí, ale aj vlastných. Lebo všetko sa vyvíja. Život sa mení. A ľudia tiež.

Počúvanie a rozprávanie. Konfrontácia názorov. To sú výrazy snahy o pochopenie sveta a nášho miesta v ňom. Ide o využívanie daru slobody, o ktorú sa musíme starať.

Robíme tak prostredníctvom rozhovorov s ľuďmi, ktorí nás zaujali. Nie je žiadnym tajomstvom, že oslovujeme predovšetkým také osobnosti, o ktorých veríme, že nás obohatia. Ale nechceme sa uzatvárať pred nikým. Názor s ktorým nesúhlasíme, alebo nás môže potencionálne ohroziť, nezmizne tým, ho budeme ignorovať. Tak ako malé deti veria, že keď zatvoria oči, nie je ich vidieť.  

Aj do budúcna sa chceme venovať témam so širším presahom. Máme pocit, že práve toto v našej spoločnosti chýba. Nech je náš hosť z akejkoľvek oblasti, primárne v ňom chceme vidieť a počuť človeka. Človeka čo dýcha, myslí, cíti, raduje sa či smúti. Skrátka žije a o svojom živote rozpráva. Zorganizovať osobné stretnutia s verejne známymi ľuďmi nie je vždy jednoduché. Ale ak sa to podarí, a aspoň čiastočne tak, ako som to naznačil vyššie, tak to stojí za to.

Okrem rozhovorov chceme aj písať. Diskusný klub je názorová platforma. Písaný text je jedným z najlepších prostriedkov ako formulovať svoje názory, postrehy či myšlienky. Budeme tak robiť formou blogov, ktoré zverejníme na našej stránke. A nemusíme tak robiť nutne iba samy. Táto možnosť tu je pre každého, kto by mal záujem zverejniť svoj text prostredníctvom Diskusného klubu. V blízkej budúcnosti by sme chceli rozbehnúť aj nový formát, ktorý by sa dal nazvať „Presvedč ma“. V rámci neho ktokoľvek bude môcť zverejniť akúkoľvek tézu, a ostatní dostanú možnosť reakcie. Pôjde o to, kto dokáže najlepšie odôvodniť svoj názor, teda uviesť na jeho podporu čo najviac presvedčivých argumentov, tak aby presvedčil ostatných. Cieľom je vniesť do spoločenskej diskusie prvok „rozhodnosti“. Logickou argumentáciou nejaký názor podporiť, alebo vyvrátiť. V postfaktuálnej dobe, sa to môže hodiť.

Diskusný klub tu teda pre vás bude slovom aj písmom. 

Priatelia, ak sme vás aspoň v niečom zaujali, máme radosť. A ďakujeme, že ste.  


Diskusia

Ďalšie články


TISÍCROČNÁ HLÚPOSŤ, ČI?

Ľahko nadnesené zamyslenie nad zdanlivo neúnosnou realitou s minimálnym dosahom.   Dve podoby hlúposti So živým záujmom som sledoval následky,…
čítaj viac

KEĎ PROFESOR KRČMÉRY VOLÁ PO ZRUŠENÍ ÚSTAVY A VŠETKÝCH ZÁKONOV

Pri všetkej úcte k pánu profesorovi Krčmérymu a jeho medicínskej erudícii, mali by sme spozornieť, keď volá po zrušení ústavy a všetkých zákonov. S…
čítaj viac

VIVAT MISTRÍK!

Hovorilo sa o ňom ako o tom najnudnejšom kandidátovi v dlhej histórii všetkých nudných kandidátov na akýkoľvek politický post. Ak by ešte vôbec…
čítaj viac

best af patek philippe calatrava calatravawsl003 mens 40mm automatic with professional customer services.best swiss patek philippe nautilus men nautiluswdb 001 40mm white dial automatic any extraordinarily exceptional high-level cutting-edge aspects sit down and watch.